A téli hónapokban kevesebb vitamint juttatunk a szervezetünkbe, viszont több energiára van szükségünk a hideg idő miatt.
Ahhoz, hogy a lehető legkedvezőbb formában juttassunk be jótékony hatású táplálékot, jó tudnunk, hogy fűszerekkel is felpezsdíthetjük magunkat.
Fahéj:
A fahéj hozzájárul testünk szénhidrát-cukor egyensúlyának fenntartásához.
Napi egy teáskanálnyi fahéj akár 30 százalékkal csökkenti a magas vérnyomást, az elhízás, a magas koleszterinszint okozta anyagcserezavar kialakulásának lehetőségét.
Mindezek mellett pedig a sokakat kínzó puffadást is elűzi emésztésserkentő hatása miatt.
Szívbetegség esetén reggel a pirítósra a dzsem vagy vaj helyett tegyünk fahéjat mézzel összekeverve.
Csökkenti a koleszterinszintet, a méz és fahéj kombinációja visszaadja az erek rugalmasságát.
Fogyókúrázóknak fahéjas alma vagy a fahéj mézzel étkezés előtt egy kanállal ajánlott.
<<<Letölthető önéletrajz minták!>>>
Dió:
Változatos felhasználása mellett kiemelkedően sok jótékony hatással bíró gyümölcs a szervezetünkre is.
A dióban található esszenciális zsírsavaknak köszönhetően a vérnyomásunkat a normál értéken belül tartja, persze ehhez rendszeres fogyasztásra van szükség.
Tartalmazza emellett azokat az antioxidánsokat, amik a rákos megbetegedések kialakulását hivatottak megakadályozni, illetve a szív-és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát csökkentik.
A dióolaj erőteljes, jellegzetes íze remek ízesítő salátákhoz. Linolsavat tartalmaz, ami immunerősítő, emellett dúskál az E-vitaminban is.
<<<Angol nyelvi tesztekhez katt ide!>>>
Narancs:
A lédús gyümölcsnek emésztést segítő, gyomorerősítő, vértisztító hatása van.
Még mielőtt megemésztődik, a narancs savas, viszont a benne található, lúgos ásványi anyagok segítik helyreállítani a testünk Ph értékét.
Egyértelműen segíti a vesebetegségek kialakulásának megelőzését, amennyiben narancslé formájában fogyasztjuk, napi egy nagy pohár frissen facsart gyümölcslével.
Egyik legfontosabb funkciója az immunrendszer erősítése a benne található C-vitamin miatt, viszont magas rosttartalma miatt a székrekedést is megakadályozza.
$$$ Jól fizető munkák diplomásoknak! $$$
Gyömbér:
A természet patikájában a gyömbér helyettesíti leginkább a gyógyszereket az eddig felsoroltak közül.
Gyulladáscsökkentő hatással bír, így ízületi gyulladásokkor, fájdalmakkor ajánlott használni.
Fogyasztása a gyulladáskeltő anyagok képződését is megakadályozza. Tea formájában remek görcsoldó, legyen szó menstruációs görcsökről vagy bélgörcsökről, emellett megelőzi a puffadást is.
A gyömbér segít az utazási rosszullét megelőzésében, vérkeringés-javító hatása van, influenza ellen pedig az egyik legjobb szer.
Ha fogyasztani akarjuk, akkor fél liter teához kb. 2 dkg gyömbért adjunk.
Szegfűszeg:
Az orvostudomány sokáig az emésztés helyreállításához, hasmenés és gombás fertőzések ellen, valamint légúti panaszok enyhítésére használta a szegfűszeget.